Kávéház

November 13-án a Magyar Nyelv Napján ünnepeltük az Iskolai Könyvtárak Világhónapját. Az októbert jelölték ki világszerte az ünneplés hónapjának, de mi hagyományosan november elején szoktunk ünnepelni.

Ebben az évben a budapesti irodalmi kávéházak hangulatát idéztük fel, mialatt négy legendás kávéházba látogattunk el képek, emlékek és természetesen versek segítségével. Megtudtuk, hogy milyen nyelvi játékokat játszottak az írók, amikor épp nem sakkoztak, vagy biliárdoztak. Az osztályokat képviselő háromfős csapatok néhányat ezek közül ki is próbálhattak. Az élmény maga a jutalom, de a három legjobb csapat hamarosan könyvjutalomban is fog részesülni.

A magyar munkaközösség szoros együttműködésben valósította meg a programot. Köszönjük a vezetés támogatását a kávé és a harapnivaló beszerzésében!

Menu